Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğüne Kim Getirildi?
Volkan Bayar isimli şahsın 4 kişi katletmesinden sonra gözler rektöre çevrilmişti. İstifa haberi bugün geldi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde Volkan Bayar adlı araştırma görevlisinin, üniversitenin Eğitim Fakültesi'nde 6 Nisan'da düzenlediği saldırıda, Dekan Yardımcısı Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu ile öğretim görevlileri Serdar Çağlak ve Yasir Armağan hayatını kaybetmişti.

DEVLETİN BEKASI

Makamında basın toplantısı düzenleyen Gönen, soruşturmanın selameti için görevinden ayrıldığını söyledi. Gönen, "Devletimizin bekası, soruşturmanın selameti ve üniversitem başta olmak üzere devlet kurumlarımızın yıpratılmaması için istifa ediyorum" dedi.

VOLKAN BAYAR

Osmangazi Üniversitesi'nde 4 kişi öldüren Volkan Bayar 15 Temmuz gecesi bilgisayarlarına format atmış

Polis tarafından el konulacak bilgisayarlar inceleme altına alınacak. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın saldırgan Volkan Bayar'ın  15 Temmuz gecesi format attığı ifade edilen bilgisayarı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nden isteyeceği öğrenildi. Uzmanların, bilgisayardaki bilgi ve verilerin geri getirilmesinin ardından Volkan Bayar ve boşandığı eşi Saadet Aylin Bayar'ın, FETÖ ile bağlantısı kesinleşecek.

YÖK Genel Kurulu, ESOGÜ'de yaşanan silahlı saldırı olayını görüşmek  üzere olağanüstü toplandı. Toplantı sonrasında, dün rektörlük görevinden istifa  eden Prof. Dr. Hasan Gönen'in istifası kabul edildi.

Yükseköğretim Kurulunca, ESOGÜ Rektörlüğüne, Ankara Üniversitesi Hukuk  Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Şenocak atandı.
 
Yükseköğretim Kurulu yetkilileri, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi  Rektörlüğü görevine özellikle bir hukukçu öğretim üyesini vekaleten atadıklarını  belirtti.


15 TEMMUZ GECESİ BİLGİSAYARLARINI FORMATLAYIP TESLİM EDİYOR

Volkan Bayar'ın iftirası nedeniyle görevden uzaklıştırılan Prof. Dr. Ahmet Aypay, '15 Temmuz gecesi fakültedeki bilgisayarlarına format atıyor ve fakülteye iade ediyor. Odasını boşaltıyor. Hiçbir öğretim üyesi, elemanı ve görevlisinin üniversitede yapmadığı bir şey bu. Hakkımızda isimsiz şikayetlerde bulunuyor. Tabii biz bunları sonradan öğreniyoruz' diye konuştu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları