Miraç Kandiliniz Kutlu Olsun
Recep ayının 27. gecesine rastlayan gece olarak bilinen Miraç Kandili bu gece idrak edilecek.Bu gece kutsal sayıldığı için namazın kılınacağı özel bir saat veya vakit tahsis edilmemiştir. Peki Miraç Kandilinde nasıl dua edilir? neler yapılır?

Recep ayının 27. gecesine rastlayan gece olarak bilinen MiraçKandili bu gece idrak edilecek.Bu gece kutsal sayıldığı içinnamazın kılınacağı özel bir saat veya vakit tahsisedilmemiştir. Peki Miraç Kandilinde nasıl dua edilir? neleryapılır?

Miraç Gecesi: Receb ayinin 27.nci gecesidir. Yatsi namazindansonra 12 rek’at namaz kilinir. 2 rek’atte bir selâm verilir. Herrek’atte 1 Fâtiha-i Serîfe, 10 Ihlâs-i Serîf okunur. Namazdansonra; 100 defa"Sübhanallahi velhamdülillahi ve lâ ilâheillallahü vallahü ekber, ve lâ havle velâ kuvvete illâ billahilaliyyil azim" 100 defa istigfar, 100 defa salâvat-i serîfeokunur.

10 gün 100 defa "Sübhanallahü hayyül Kayyum"

10 gün 100 defa "Sübhanallahü ehadüs Samed"

10 gün 100 defa "Sübhanallahü gafurur Rahiym"zikirlerini yapmak müstehaptir.

- Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşinizhiç solmasın, yüzünüz Aydın olsun, kalbiniz nur dolsun,makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutluolsun..

- Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli,yuvanız muhabbetli, kalbiniz Merhametli, bedeniniz sıhhatli,dualarınız kabul olsun, kandiliniz kutlu olsun.

- İlahi Esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asrabedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, KandiliniziKutlarım.

- Allah'ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece,secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece. kandilinizkutlu olsun.

- Gül bahçesine girenler, gül olmasada gül gibi kokarlar.Kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun bu gecekandiliniz mübarek olsun

- Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın,gönüllerimiz bir olsun.. Kandiliniz mübarek olsun!

- Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahiesintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bugece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım

- Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bileayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişsene çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlıkandiller..

- Miraç kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle berabermutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

- Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsungünlerine, binbir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü dualarınkabul olsun, Miraç kandilin mübarek olsun...

- Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücüklergetirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını biletebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

- Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bugece dua edelim.. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım..Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinçyaşlarıyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları